W dniach 28 listopada do 12 grudnia 2023 r.  w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Gwiazdka Serc”, zorganizowana przez Wolontariuszy Szkolnego Koła PCK. Tegorocznej zbiórce przyświecały trzy cele: pomoc jednemu z niepełnosprawnych mieszkańców Kraśnika, uczennicy naszej szkoły, znajdującej się w trudnej sytuacji finansowej oraz wsparcie podopiecznych Przytuliska Psów w Rachowie.

Kluczowym wydarzeniem akcji był kiermasz, który odbył się 28 listopada, podczas którego uczniowie i personel Szkolny mieli okazję skosztować wyjątkowych wypieków przygotowanych przez społeczność szkolną. Dodatkowym urozmaiceniem kiermaszu było stoisko sprzedaży rękodzieł, na którym uczniowie mieli okazję zaprezentować własnoręcznie wykonane prace i sprzedać je zainteresowanym.

Z przyjemnością informujemy, że dzięki otwartości serca darczyńców, w dniu kiermaszu udało nam się zebrać imponującą sumę 1573,75 złotych. Cała kwota została przeznaczona na wyżej wspomniane cele.

Koniec kiermaszu nie oznaczał jednak zamknięcia zbiórki. Do 12 grudnia, w specjalnie przygotowanych kartonach na dużym holu, była możliwość przekazania środków higieny osobistej, opatrunków i żywności dla potrzebującego, niepełnosprawnego Kraśniczanina oraz artykułów zwierzęcych dla podopiecznych Przytuliska Psów w Rachowie.

Cieszymy się, że zorganizowana przez nas akcja charytatywna cieszyła się tak wielkim zaangażowaniem oraz, że tak wiele osób ofiarowało swą pomoc. Pragniemy podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, którzy włączyli się w naszą akcję.

Wierzymy, że nasza akcja pozwoli obdarowanym poczuć magię zbliżających się świąt, a wśród darczyńców umocni motywację do dalszych działań na rzecz wspierania innych.

Z serdecznymi podziękowaniami,

Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża