23 września odbył się w „Reju” Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu motywowano do nauki języka angielskiego, niemieckiego oraz języka hiszpańskiego, które są językami roboczymi wymian uczniowskich w naszej szkole. W ramach tego dnia uczniom przybliżono międzynarodowe projekty współfinansowane przez program Erasmus Plus, realizowane w ZS nr 2 w bieżącym roku szkolnym: dwa projekty w języku angielskim „Nasze europejskie literackie ścieżki”, „Witaj w Europie. Uwielbiamy nasze dziedzictwo kulturowe”,, w języku hiszpańskim „Na tropach mitów w gąszczu historii”, oraz w języku niemieckim „Poznaj, zrozum i doceń”. Uczniowie wzięli udział w konkursach wiedzy o krajach angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego obszaru językowego. Uczestnicy projektów łączyli się w tym dniu ze swoimi kolegami z innych szkół partnerskich, aby doskonalić swoją znajomość języków obcych, a w ramach promocji dziedzictwa kulturowego witali się również w swoich językach narodowych.

W czasie spotkań online mogli obejrzeć filmiki promujące swoje szkoły lub zwiedzić je podczas wirtualnej wycieczki. Relację spotkań można było również zobaczyć na stronach etwinningowych projektów.