W dniu 3 marca 2023 roku w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego pt. „Człowiek w środowisku”. Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy 4b Adam Małyszek uzyskał tytuł laureata, Monika Chruściel i Maciej Woźniak tytuł finalisty. Nauczyciel przygotowujący p. Urszula Gryniuk.

Gratulujemy sukcesu.

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez: JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie – Prof. dr hab. Krzysztofa Kowalczyka, Wojewodę Lubelskiego – Lecha Sprawkę, Marszałka Województwa Lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego; Lubelskiego Kuratora Oświaty – Teresę Misiuk. Konkurs został również objęty patronatem medialnym przez TVP3 Lublin, Radio Lublin i Kurier Lubelski. W ramach przygotowania do I i II etapu konkursu, w roku szkolnym 2022/2023, na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyły się dwie edycje Wielkiej Lekcji „Człowiek w środowisku” oraz warsztaty tematyczne w laboratoriach na Wydziale Inżynierii Produkcji. Do udziału w I etapie konkursu, który odbył się w dniu 2.12.2022 r. w 68 szkołach ponadpodstawowych na terenie woj. lubelskiego zgłosiło się 1300 uczniów. Natomiast do finału konkursu, który odbył się w dniu 3 marca 2023 r. zakwalifikowało się 187 uczniów z 64 szkół ponadpodstawowych, a wśród nich nasi uczniowie.