W dniu 24 kwietnia 2023 roku uczniowie z klas pierwszych (1a, 1b, 1d oraz 1e) uczestniczyli w Publicznej lekturze I części księgi Miguela Cervantesa "Don Quijote de la Mancha", która odbyła się na KULu. Lektura odczytywana była w oryginale przez reprezentantów szkół ponadpodstawowych z naszego województwa. Lektorami z naszej szkoły byli: Maja Michalczewska (1d), Natalia Boś (1e), Karol Sikora (1d), Pola Kosmala (1a) oraz Marcel Samolej (1d). Dla uczniów było to nie lada wyzwanie, ponieważ większość z nich zaczęła swoją przygodę z Językiem hiszpańskim dopiero w tym roku szkolnym.

Po lekturze odbył się konkurs wiedzy o życiu i twórczości autora oraz znajomości treści lektury. Nasi uczniowie Bartłomiej Szczęsny (1a) oraz Patrycja Tomczyk (1d) zostali laureatami tego konkursu.

Opiekunami uczniów były panie Sandra Kaźmirak i pani Monika Majerowska.

Uczniom biorącym udział w czytaniu serdecznie gratulujemy odwagi oraz składamy wyrazy uznania naszym nagrodzonym w konkursie.