W dniu 12.09.2023 r. po raz kolejny Zespół Szkół nr 2 w Kraśniku wziął udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej. W roku 160-lecia Powstania Styczniowego czytaliśmy „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, utwór podejmujący tematykę powstania.

Fragmenty utworu czytali w bibliotece szkolnej nasz gość Pani Agnieszka Drozd kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Kraśniku, Pani Grażyna Jach dyrektor szkoły, Pani Justyna Popiołek-Czarnota wice-dyrektor szkoły, Pan Mariusz Płecha wice-dyrektor szkoły.

Nasi uczniowie: Agata Kuśmiderska z klasy 4 „b”,

Karolina Bałoszek, , Julia Hemperek, Klaudia Żmuda z klasy 3 „f”

Karol Bieniek z klasy 4 „a”

Nauczyciele języka polskiego czytali fragmenty utworu na wybranych lekcjach języka polskiego. Społeczność szkoły na boisku szkolnym została uwieczniona na zdjęciu z napisem Narodowe Czytanie w Reju. „Nad Niemnem”.

Filmik nagrał Dominik Bałoszek i Hubert Miecznikowski z klasy 5 aT.

Zdjęcie zrobiła Alicja Gołofit z klasy 3 „a”. Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy.

Nauczyciele-bibliotekarze

>>> ZOBACZ FILM <<<