23-204 Kraśnik

81 8256986
rey@rey.edu.pl

Odsłony: 240

23 listopada na krytej pływalni MOSiR w Kraśniku odbyły się zawody ½ Finału Wojewódzkiej Licealiady w Pływaniu. Na zawodach nie mogło zabraknąć reprezentacji Reja.

Program imprezy obejmuje rywalizację sztafet 6x25m st. dowolnym oraz wyścigi indywidualne na 50m st. motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym - oczywiście z podziałem na dziewczęta i chłopców. Sporą niespodziankę sprawiły nasze dziewczęta, które zajęły II miejsce w sztafecie 6x25 i tym samym zakwalifikowały się do startu w Finale Wojewódzkim! Skład sztafety przedstawia się następująco: Maja Ryfka (3d), Hanna Michota (2g), Natalia Michota (3b), Weronika Stefanek (2d), Aniela Żuber (3d) i Jagoda Rostek (2e).

Natomiast sztafeta chłopców w składzie: Karol Piłat (3b), Oliwier Janiec (2e), Piotr Todys (2a), Miłosz Staniec (3a), Michał Ćwikła (2a), Oskar Wójcik i rezerwowy Mateusz Sabeł (2a) wywalczyła tym razem V lokatę.

W Finale Wojewódzkim popłynie także Maja Ryfka, która zdecydowanie zwyciężyła w wyścigu indywidualnym na 50m st. motylkowym. Pozostali nasi uczniowie również zajęli wysokie lokaty: Natalia Michota (V miejsce na 50m st. klasycznym), Aniela Żuber (VI miejsce na 50m st. grzbietowym), Karol Piłat (VI miejsce na 50m st. motylkowym), Michał Ćwikła (VI miejsce na 50m st. klasycznym) i Piotr Todys (VII miejsce na 50m st. klasycznym).

Trzymamy kciuki za występy w Finale Wojewódzkim!