W dniu 23 listopada 2022 r. uczniowie klas: 1f i 3f pod opieką p. K. Kremlaś, p. A. Sosnówki i p. I. Oszust wzięli udział w warsztatach animacji historycznej zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Lublinie.

Zajęcia były dedykowane wydarzeniom związanym ze stanem wojennym wprowadzonym 13 grudnia 1981 roku na terenie całej Polski. W trakcie warsztatów uczestnicy poznali podstawowe zagadnienia dotyczące grafiki komputerowej, animacji oraz historii efektów specjalnych, a także podstawowe zasady pisania scenariuszy i storyboardów na potrzeby wykorzystania ich w animacji. Zaprezentowano wybrane programy graficzne umożliwiające tworzenie grafiki 2D, 3D i efektów specjalnych. Celem warsztatów było przygotowanie młodzieży szkolnej do samodzielnego wykonania prac z zakresu animacji historycznej.

/I.O./