Dnia piątego grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji 03.12.2022 r. w Centrum Pomocy Humanitarnej w Lublinie odbyła się Gala Wolontariusza Polskiego Czerwonego Krzyża. Głównym wydarzeniem podczas uroczystości było wręczenie  wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy i wolontariuszek Polskiego Czerwonego Krzyża.

W tym zaszczytnym gronie nie mogło, rzecz jasna, zabraknąć naszego niezastąpionego Szkolnego Koła PCK przy Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku. Nasza organizacja została wyróżniona za wyjątkowe zaangażowanie w niesieniu bezinteresownej pomocy osobom pozostającym kryzysie. Wyróżnienie z rąk prezesa Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK Jana Starocha odebrała, w imieniu Koła, szkolna koordynatorka SK PCK Jolanta Łapa. Naszą szkołę, poza Panią Łapą, reprezentowali następujący przedstawiciele SK PCK: Paulina Ambrożkiewicz, Aleksandra Ośka, Magdalena Kowalczyk
i Wiktoria Pyzik.

Szkolne Koło PCK przy Zespole Szkół nr 2 w Kraśniku może poszczycić się już przeszło dwunastoletnią tradycją. Organizacja ta skupia uczniów, których łączy wspólna misja pomocy potrzebującym. SK PCK realizuje zadania w zakresie: działalności opiekuńczej, poprawy bezpieczeństwa poprzez edukację młodzieży w zakresie pierwszej pomocy, profilaktyki przedwypadkowej i zdrowotnej, promowania humanitaryzmu, tolerancji i poszanowania godności drugiego człowieka.

Wytyczone działania pozwalają młodzieży na przygotowanie ich do dorosłego życia
i ukształtowania ich jako ludzi wrażliwych na ludzką krzywdę, potrafiących reagować na cierpienie, a także umiejących współżyć w grupie rówieśniczej i społeczeństwie.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza chcielibyśmy życzyć Wam zapału do nowych wyzwań, radości ze spotkań z ludźmi, którym tak ochoczo pomagacie i nieustannego poczucia, że warto to robić! To dzięki takim osobom jak Wy ten świat jest na Tak! Bardzo Wam dziękujemy za to, że jesteście i swoim działaniem czynicie rzeczywistość piękniejszą!

Koordynator SK PCK

Jolanta Łapa