Dnia dwudziestego piątego października obchodzimy wyjątkowy Dzień Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża, zapisany na stałe w kalendarium tej szlachetnej organizacji. Od wielu lat to święto dedykowane jest młodym ludziom, którzy poświęcają swój czas, energię i zaangażowanie na rzecz potrzebujących.

W naszej szkole od pierwszego września 2010 roku działa Szkolne Koło PCK, skupiające wszystkich uczniów chętnych do niesienia pomocy niezależnie od wieku. SK PCK realizuje zadania w zakresie: działalności opiekuńczej, poprawie bezpieczeństwa poprzez edukację młodzieży w zakresie pierwszej pomocy, profilaktyki przedwypadkowej i zdrowotnej, promowanie idei humanitaryzmu, tolerancji i

poszanowania godności drugiego człowieka, niesienia pomocy potrzebującym. Aktywność SK PCK przyczynia się do przygotowania młodzieży do dorosłego życia, ucząc ich wrażliwości na ludzką krzywdę oraz umiejętności reagowania na cierpienie.

W trakcie obchodów tego wyjątkowego dnia, od trzeciego października do szóstego października 2023 r., wolontariusze skupili się na promocji Szkolnego Koła PCK. Plakaty rozmieszczone na szkolnych korytarzach oraz prezentacja na telewizorze głównego holu szkolnego ukazywały osiągnięcia i wkład młodzieży w działania organizacji oraz podsumowywały efekty jego 13-letniej aktywności. Cały miesiąc poświęcony temu świętu był okazją do podkreślenia naszej misji i pokazania, że każda forma pomocy jest cenna i znacząca.

„Jesteśmy dumni z przynależności do Polskiego Czerwonego Krzyża i nieustannej możliwości rozwijania swoich umiejętności oraz wiedzy.” – to słowa jednej z wolontariuszek Szkolnego Koła PCK.

W Dniu Młodzieży Polskiego Czerwonego Krzyża życzymy Wolontariuszom spełnienia marzeń, realizacji celów, licznych czerwonokrzyskich przygód i spotkania wspaniałych ludzi, a także siły do dalszej, niezwykłej ważnej pracy na rzecz innych.

Klaudia Duda i Pani Jolanta Łapa