W środę 13.12.2023r Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku był gospodarzem XVI Powiatowego Turnieju Koszykówki Chłopców. Do zawodów zgłosiły się cztery drużyny, trzy ze szkół ponadpodstawowych i jedna szkoła podstawowa. Szkoły ponadpodstawowe reprezentowały:

ZS nr 1 z Włodzimierz Witkowski, ZS nr 2 Z Anna Malinowska, ZS nr 3 Z Piotrem Kozłowski oraz SP nr 2 z Pawłem Biskupem.

Drużyny grały każdy z każdym, na bardzo wysokim poziomie i przy dopingu wiernych kibiców.

Skład drużyny z ZS nr 2: Karol Kowalski, Knap Jakub, Suwała Wojciech, Ksiądz Szymon, Ludian Tymon, Flisek Michał, Sabeł Mateusz Kotuła Jan, Muszalski Jakub, Maksim Kacper.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce – ZS nr 2

III miejsce – SP nr 2

MVP DRUŻYN:

ZS nr 1 – Marcel Janiec

ZS nr 2 – Karol Kowalski

ZS nr 3 – Paweł Król

SP nr 2 – Wojciech Pietroń

Dzień po Turnieju Chłopców w czwartek 14.12.2023r odbył się XIII Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt. W zawodach wzięły udział reprezentacje trzech szkół ponadpodstawowych z powiatu kraśnickiego: ZS nr 1 z opiekunem Robertem Bańką, ZS nr 2 z Kamilą Gołofit oraz

gospodynie ZS nr 3 w Kraśniku z Piotrem Kozłowskim. Dziewczęta w przyjaznej atmosferze i

zasadzie fair play rozgrywały swoje mecze przy głośnym dopingu uczniów zebranych na

widowni.

Skład drużyny z ZS nr 2: Firlej Jagoda, Chmiel Maja, Wiktoria Samol, Cielica Wiktoria, Duda Aleksandra, Borycka Julia, Knap Julia, Zbytniewska Julia, Skorupa Kamila, Siczek Martyna, Piskór Matyna.

Klasyfikacja końcowa:

ZS nr 1 – I miejsce

ZS nr 3 – II miejsce

ZS nr 2 – III miejsce

MVP DRUŻYN:

ZS nr 1 – Michalina Gąska

ZS nr 3 – Annalena Schwartz

ZS nr 2 – Maja Chmiel

Zwieńczeniem trzydniowego grania w koszykówkę w Zespole Szkół nr 3 15.12.2023r. był V Powiatowy Turniej Koszykówki 3x3 Dziewcząt i Chłopców. Turniej który zgromadził aż 14 drużyn, pokazał jak ta dyscyplina prężnie się rozwija co przekłada się na zainteresowanie młodych ludzi tą

odmianą basketu. Dziewczęta i chłopcy rozgrywali swoje mecze w dwóch kategoriach

wiekowych: 2006 i młodsi oraz kategoria open.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

DZIEWCZETA 2006 I MŁODSZE:

I miejsce – ZS Nr 2 Firlej Jagoda, Chmiel Maja, Samol Wiktoria

III miejsce – ZS nr 1

IV miejsce – SP nr 2

DZIEWCZĘTA OPEN:

II miejsce – ZS nr 3

III miejsce – ZS nr 2 Borycka Julia, Zarzycka Gabriela, Aleksandra Duda, Wiktoria Cielica.

CHŁOPCY 2006 I MŁODSI:

II miejsce – ZS nr 2 Ksiądz Szymon, Sabeł Mateusz, Muszalski Jakub, Kotuła Jan

III miejsce – ZS nr 3

IV miejsce – SP nr 2

CHŁOPCY OPEN:

I miejsce – ZS Nr 3

II miejsce – ZS nr 1

III miejsce – ZS nr 2 Kowalski Karol, Knap Jakub, Suwała Wojciech, Flisek Michał

Turniej jak co roku mógł się odbyć dzięki Starostwu Powiatowemu, Dyrekcji Zespołu Szkół nr 3, UKS Biało – Czarni Kraśnik oraz głównemu inicjatorowi Piotrowi Kozłowskiemu – nauczycielowi wychowania fizycznego.